۱۳۹۸/۰۶/۲۵

ذوب آهن در بین 40 شرکت برتر بورس اوراق بهادار در سال 1397

۴۰ شرکت برتر بورس در سال گذشته از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام شد که ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در بین این شرکت های برتر قرار دارد .این انتخاب به علت بهبود قابل ملاحظه در عملکرد مالی شرکت ها نسبت به سال قبل و از میان شرکت های پذیرفته شده نزد بورس تهران و فرابورس ایران صورت گرفته است.

در این راستا 25 شهریورماه جلسه ای با حضور دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر شاپور محمدی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار به منظور ارائه دستاوردها و اقدامات مثبت انجام شده که منجر به بهبود عملکرد شرکت های مذکور شده است در سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

گفتنی است، در این جلسه مدیران ۴۰ شرکت برتر که به دعوت دکتر شاپور محمدی در سازمان بورس و اوراق بهادار حضور بهم رساندند گزارشی از موفقیت های شرکت های مذکور در عملکرد مالی که منجر به این انتخاب شدند،  ارائه دادند .

 روح الله فاضل پور مدیر راهبری شرکت ها و امور مجامع ذوب آهن اصفهان در خصوص این موفقیت گفت : ذوب آهن اصفهان به دليل بهبود قابل ملاحظه عملكرد مالي سال 97 در مقايسه با سال 96 ،در بين 40 شركت برتر از ميان 436 شركت بورسي و فرابورسي قرار گرفت.

وی افزود : معيارهاي چون قدرت نقدشوندگي سهام، رشد نسبت هاي مالي كليدي و ميزان تاثير گذاري شركت بر بازار و شفافيت اطلاعاتي از موارد انتخاب اين شركت در جمع 40 شركت برتر بازار سرمايه بوده است. شركت ذوب آهن در سال 97 با حجم معاملات 28 ميليارد سهم رتبه دوم از لحاظ حجم معاملات و با ارزش معاملات 48 هزار ميليارد ريال رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

فاضل پور تصریح کرد :  اين شركت با تحقق 7454 ميليارد ريال سود خالص در سال 97 و رشد 520 درصدي نسبت به سال 96 عملكرد فوق العاده اي در طول دوران فعاليت خود داشته است و اميد است با راه اندازي پروژه هايي نظير PCI و ادامه روند توليد ريل و تيرآهن هاي بال پهن و محصولات جديد در سال هاي آتي نيز روند رو به رشد شركت ادامه دار باشد و شركت بتواند از زيان انباشته خارج گردد  و در مجامع سنوات آينده بتواند سود خوبي بين سهامداران شركت كه جزء سرمايه هاي اصلي شركت هستند توزيع نماید.

وی یادآور شد : در سال گذشته شركت با افزايش سرمايه 85 درصدي از محل مازاد تجديد ارزيابي دارايي ها ضمن بهبود ساختار مالي  و افزايش نسبت مالكانه از 15% به 37% موفق به خروج از ماده 141 لايحه اصلاحي قانون تجارت شد و شفافيت اطلاعاتي شركت نيز در سال 97 با افشاي 97 اطلاعيه در مقايسه با افشاي 48 اطلاعيه در سال 96 بسيار رضايت بخش بوده است كه از اهم اين وارد مي توان به افشاي صورتهاي مالي شركتهاي زيرمجموعه و ارائه صورتهاي مالي تلفيقي ، افشاي اطلاعات با اهميتي نظير دريافت راي دادگاه در خصوص مطالبات از صندوق فولاد، تهاتر بدهي هاي بانكي و افزايش سرمايه از محل تجديد ارزيابي داراييها در موعد مقرر و بدون تاخير اشاره كرد.