۱۳۹۴/۰۴/۲۴

مهندس سید حسن هفده تن معاون روابط کاروزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسي حادثه كنورتور ذوب آهن اصفهان ، ضمن حضور در اين شركت و بازديد از محل حادثه با مسئولين ذوب آهن و همچنين كاركنان كارگاه كنورتور ديدار و گفتگو كرد .

وي پس از اين بازديد در گفتگو با خبرنگار ما ضمن عرض تسليت به خانواده هاي مرحومين حادثه و آرزوي سلامت براي مصدومين گفت : توانمندسازي و حمايت از نيروي كار خصوصاً در مشاغلي كه كه كار آنها سخت و زيان آور است بسيار ضروري است .

اين مقام مسئول ،‌ سلامت جسمي و روحي نيروي كار را بسيار مهم دانست و گفت : درصدد هستيم تا با اجراي مدل هاي جديد پرداخت حقوق و دستمزد كارگران ،‌ زمينه نشاط و رفاه بيشتر آنها را فراهم كنيم .

وي ، كارگر و نيروي انساني ماهر را بزرگترين سرمايه يك كشور دانست و گفت : اين مهم را بايد در عمل ثابت كنيم .

معاون روابط کاروزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی گفت : در دولت تدبير و اميد ،‌مبحث ايمني و صيانت از نيروي كار يك خط قرمز است و اين موضوع را به يك مطالبه اجتماعي بدل مي كنيم .

اين مقام مسئول افزود : بدين منظور نظام بازرسي كار متحول شده و سيستم جديدي مستقر مي شود كه تمركز آن بر حساس كردن مديران واحدهاي صنفي نسبت به ايمني نيروي كار است تا شاهد كاهش حوادث ناشي از كار باشيم .

مهندس هفده تن تصريح كرد : به دستور وزيرتعاون ، كار و رفاه اجتماعي به همراه يك تيم كارشناسي جهت بررسي علت حادثه كنورتور ذوب آهن اصفهان در اين شركت حضور پيدا كرديم و تا كنون سه جلسه كارشناسي با مسئولين ، تكنسين ها و ديگر كاركنان بخش فولادسازي برگزار نموديم .

وي افزود : پس از اين بررسي هاي دقيق كارشناسي ، با مطالعه دقيق به اجماع مي رسيم و نظريه فني  با دقت تمام اعلام مي شود .  

مهندس هفده تن در پايان ضمن تسليت مجدد به خانواده مرحومين اين حادثه ، شرايط توليد در ذوب آهن اصفهان را بسيار خوب ارزيابي نمود و گفت : اين شركت پروژه هاي بسيار بزرگي همچون پروژه توليد ريل در دست اقدام دارد كه حاصل زحمت تلاشگران ايثارگر اين شركت است .