لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۵/۰۹/۰۷


در مجمع نمايندگان استان به ميزباني ذوب آهن اصفهان عنوان شد:
تاكيد استاندار و  نمايندگان استان در مجلس بر حمايت از ذوب آهن اصفهان


پنجمين مجمع نمايندگان استان اصفهان با حضور دكتر رسول زرگرپور استاندار ، نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي ، مهندس صادقي مدير عامل ذوب آهن و معاونين وي و جمعي از ديگر مسئولين استان اصفهان و شهرستان لنجان روز يكشنبه 7 آذرماه سال جاري در محل سالن جلسات دفتر مدير عامل شركت برگزار گرديد .
دكتر زرگر پور استاندار اصفهان در حاشيه اين مجمع به خبرنگار ما گفت : ذوب آهن اصفهان با مشكلات مالي مواجه است و مديرعامل اين شركت راهكارهاي خوبي به دولت ارائه نموده كه مورد حمايت كامل قرار گرفته است .
شرايط ذوب آهن رو به بهبود مي باشد اما حمايت دولت ضروري است
وي اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان با تدابير مديران و كاركنان خود و با انجام اقدامات مختلف از زيان دهي فاصله گرفته اما حل كامل مشكلات اين شركت مسلتزم حمايت و كمك دولت است كه اين كار حتماً صورت مي گيرد . اقداماتي هم در اين خصوص در استان بايد انجام مي شد مانند تعامل با بانك ها در خصوص بدهي هاي اين شركت ،  كه اين اقدامات صورت گرفته است .
وي در بخشي از سخنان خود به پروژه توليد ريل ملي نيز اشاره نمود و گفت : اين پروژه يك موفقيت بزرگ براي دولت تدبير و اميد بود و مانع از واردات اين كالاي مهم مي شود .   
شهرستان لنجان از قابليت هاي بسياري برخوردار است
وي همچنين در جمع نمايندگان و ديگر مسئولان از ارتباط خوب و متقابل استاندار و ديگر مديران استان با نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي سخن گفت و يادآور شد : در شش ماهه عمر تشكيل مجلس شوراي اسلامي اين پنجمين جلسه استاندار با نمايندگان است و اين جلسات براي حل تمامي مشكلات استان و پاسخگويي به نيازهاي شهرستان ها تشكيل و ادامه خواهد يافت .
 دكتر زرگر پور با اشاره به اهميت شهرستان لنجان از جهات مختلف جمعيتي ، گردشگري ، صنعت و تامين آب و مسايل امنيتي افزود : شهرستان لنجان از قابليت ها و امكانات خاصي برخوردار است و در انتخابات اخير مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري هيچ گونه مشكلات امنيتي نداشتيم.
85 درصد خاك اصفهان در خشكسالي شديد به سر مي برد
استاندار اصفهان با اشاره به مشكلات كلي استان از عدم بارندگي در سالهاي اخير نام برد و اظهار داشت : چند سالي است كه فقط در غرب استان بارندگي وجود دارد و هم اكنون 85 درصد خاك استان در خشكسالي شديد قرار دارد .
وي افزود با اين حال مردم و مسئولين منطقه در مصرف آب صرفه جويي كرده و علي رغم افزايش انشعابات جديد آب و علي رغم افزايش جمعيت مصرف آب كه در گذشته همه ساله 8 درصد افزايش داشته در سال  اخير هيچ گونه افزايشي نداشته است .

امسال صرفه جويي مردم اصفهان در مصرف آب بي نظير است
وي افزود : در طول عمر سد زاينده رود كمترين مصرف آب در سال جاري اتفاق افتاد و اينگونه صرفه جويي در هيچ نقطه ايران تا كنون صورت نگرفته است .
دكتر زرگر پور با اشاره به مشكلات واحد هاي بحران زده در سطح استان گفت : 1000 ميليارد تومان براي واحد هاي بحران زده استان اختصاص داده ايم و از 4560 واحد ثبت نام كرده در اين زمينه 1560 واحد صنعتي و كشاورزي براي اخذ وام و تسهيلات به بانك ها معرفي شده اند و براي ساير واحد ها نيز تسهيلاتي در نظر گرفته شده است.
استاندار اصفهان در ادامه به برنامه ها و اقدامات مسئولين و مديران استان و شهرستانهاي لنجان در جهت رفع مشكلات مرتبط با گردشگري ، آب و فاضلاب ، راه و ترابري ، امور كتابخانه ها ، مناطق ويژه اقتصادي و ... اشاره نمود و از دست اندركاران مربوطه تشكر كرد .
دكتر زرگر پور با اشاره به اقدامات انجام گرفته در ذوب آهن اصفهان در زمينه صرفه جويي در مصرف آب و اقدامات زيست محيطي يادآور شد : ذوب آهن اصفهان و فولاد مباركه در زمينه كاهش برداشت آب از زاينده رود وا ستفاده از پساب شهرهاي اطراف اقدامات بسيار خوبي انجام داده اند و اين روند باعث مي شود برداشت اين دو صنعت مهم از زاينده رود به صفر برسد .
حل مشكلات ذوب آهن ، رونق معادن را هم در پي دارد
مهندس صادقي مدير عامل ذوب آهن نيز در سخنان خود با اشاره به مشكلات فعلي ذوب آهن گفت : ذوب آهن با مشكلاتي مالي مواجه است كه البته راه كارهاي حل اين مشكلات نيز مشخص است . در و اقع حل اين مشكلات با حمايت و كمك دولت و مسئولين استان  امكان پذير است .
مهندس صادقي افزود :  مشكل اصلي ذوب آهن مربوط به بدهي ها به ويژه وام هاي بانكي است . در اين بين ، عدم توان پرداخت بدهي به بعضي از سازمان ها مانند معادن موجب مشكلات اقتصادي و در مواردي تعطيلي آنها مي شود كه البته حل مشكلات ذوب آهن ، باعث رونق بخش معدن مي شود .
وي افزود :اخيراً درمان بازنشستگان و بيمه تكميلي آنها بر عهده ذوب آهن گذاشته شده است . در حالي كه وظيفه ذوب آهن اصفهان توليد است و هيچ سازماني به بازنشستگان خود اين خدمات را ارائه نمي دهد بلكه اين صندوق هاي بازنشستگي هستند كه در قبال بازنشستگان مسئول مي باشند . لذا از مسئولين مي خواهيم كه با حل مشكل صندوق بازنشستگي ،  اين فشار مالي را از دوش ذوب آهن بردارند .
مهندس صادقي در ادامه به اقدامات صورت گرفته در جهت اقتصادي نمودن فعاليت هاي ذوب آهن  اشاره كرد و گفت : با اقدامات يك سال اخير توانسته ايم در اول مهر ماه امسال زيان ذوب آهن را كم كرده و به صفر برسانيم .
وي در ادامه در مورد اقدامات مرتبط با كاهش مصرف آب در اين شركت گفت : ميزان مصرف آب كارخانه از رودخانه زاينده رود بسيار كاهش پيدا كرده كه اين امر تداوم مي يابد . از طرفي سعي در انتقال پساب فولادشهر و نجف آباد و بهره گيري از آن را داريم .
مديرعامل شركت همچنين به اقدامات زيست محيطي ذوب آهن اشاره كرد و گفت : از 20 سال قبل اقدامات گسترده با هزينه هاي بسيار بالايي در جهت كاهش آلايندگي ها در كارخانه شده و تمام بخش هاي توليدي مجهز به فيلتر شده و آلايندگي ها به زير حد مجاز رسيده است .
محسن كوهكن نماينده شهرستان لنجان در مجلس شوراي اسلامي نيز ضمن تشكر از ميزباني ذوب آهن و حضور استاندار اصفهان ، مديران و مسئولين شهرستان و نمايندگان استان به اقدامات انجام گرفته  در سطح شهرستان اشاره كرد و از فرماندار لنجان به لحاظ اقدامات انجام گرفته و گزارش ارائه شده در جلسه تشكر نمود .
 وي  با اشاره به اقدامات زيست محيطي ذوب آهن گفت : اين شركت علي رغم مشكلات اقتصادي خود به مسايل زيست محيطي نيز توجه كرده و انتظار مي رود كه در ادامه و با بهتر شدن شرايط ، اقدامات زيست محيطي خودرا گسترده تر نمايد .

در اين جلسه محسن سجاد فرماندار شهرستان لنجان نيز ضمن تشكر از ميزباني ذوب آهن و خدمات اين شركت در سطح شهرستان با اشاره به جايگاه اقتصادي اجتماعي شهرستان لنجان ، جمعيت ، تنوع قومي آن ، مفاخر و بزرگان و ايثارگران و شهدا ، به مشكلات شهرستان و اقدامات صورت گرفته اشاره نمود .
شايان ذكر است حاضران اين جلسه ، ابتدا بر سر مزار شهيدان گمنام در ذوب آهن حاضرشده و پس از قرائت فاتحه و اداي احترام به اين شهيدان گرانقدر جلسه خود را در دو نوبت جداگانه برگزار نمودند . در جلسه اول اين برنامه به مسايل و مشكلات و نيازهاي شهرستان لنجان و همچنين ذوب آهن اصفهان پرداخته شد و در جلسه دوم ،‌ مسائل استاني توسط نمايندگان مورد بررسي قرار گرفت .
موضوع
نام و نام خانوادگی
آدرس پست الکترونیک شما
آدرس پست الکترونیک گیرنده