لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۵/۰۹/۰۳

در اولين جلسه كميته راهبري شركت عنوان شد :

توسعه قابل توجه محصولات صنعتي و كيفي در ذوب آهن اصفهان

اولين جلسه كميته راهبري شركت با حضور مديرعامل ، معاونين ، مشاورين و مديران ذوب آهن روز سه شنبه دوم آذرماه سال جاري در سالن تشريفات روابط عمومي برگزار گرديد .

مهندس صادقي در اين  جلسه و در ابتداي سخنان خود با اشاره به ايام سوگواري محرم و صفر گفت :در اين ايام هم بحث عزاداري مطرح بود و هم بحث شناخت و بيعت با راه جاودان پيامبر اسلام (ص) و ائمه (ع) و هم اينكه بيشتر در اين مسئله تفكر و تاكيد كنيم كه اسلام مايه نجات ملت ها و تمام مسلمانان جهان است .

وي سپس با اشاره به مسائل و مشكلات ذوب آهن گفت : ما نيز همانند يك پزشك بايد بيماري و مشكلات را بشناسيم و بعد به فكر مداواي آن باشيم . بايد بررسي كنيم و ببينيم چرا ذوب آهن با چنين مشكلاتي مواجه شده است .با توجه به مشكلات كنوني شركت ،  در مرحله اول كارهاي اورژانسي صورت مي گيرد تا شرايط بهبود فراهم يابد .

مديرعامل شركت با اشاره به ضرورت گسترش كمي و كيفي كمتيه راهبري شركت و استفاده از متخصصين و اساتيد دانشگاه ،‌ گفت : پذيرش واقعيت و پذيرش مشكلات پله اول چاره جويي است و از اين جهت بايد صريح سخن بگوييم و همانند يك پزشك بايد تمام دردها را بشناسيم و براي درمان آن چاره جويي كنيم .

وظيفه كميته راهبري شناسايي مشكلات ، تصميم سازي و تصميم گيري براي رفع آنها است

مهندس صادقي با اشاره به اينكه وظيفه كميته راهبري شناسايي مشكلات ، تصميم سازي و تصميم گيري براي رفع آنها است ،‌ اظهار داشت : در نحوه مديريت ، پذيرش نظرات همديگر، اطلاع رساني ، توليد ، بهداشت و ايمني ، اخلاق اسلامي ، توجه به كرامت انساني و موارد ديگر  بايد بيش از گذشته خود را تقويت كنيم  . در واقع بايد بدون توجه به شايعات ، همدل و يكپارچه به فكر نجات اين شركت باشيم.

در اين جلسه منصور يزدي زاده معاون برنامه ريزي و توسعه و رئيس كميته تعالي شركت ضمن اشاره به تاريخچه كميته راهبري شركت و اهداف و وظايف آن يادآور شد : پس از وقفه در برگزاري جلسات اين كميته با تاكيدات مهندس صادقي اولين جلسه دور جديد اين كميته برگزار شد و به عنوان عالي ترين مقام ، در نقش برنامه ريزي ، تعيين اهداف و استراتژي هاي شركت و راهنماي كميته هاي تعالي و زيرمجموعه هاي بعدي عمل خواهد كرد .

صرفه جويي در انرژي مصرفي و توليد ريل از اقدامات بارز شركت در يك سال گذشته است

مرتضي رباني مدير مهندسي صنايع نيز با اشاره به وضعيت توليد فولاد در هفت ماهه سال جاري گفت : در واحد هاي خصوصي شاهد رشد بيشتري نسبت به واحد هاي نيمه دولتي هستيم . در ذوب آهن نيز در اين هفت ماهه شاهد توسعه قابل توجه محصولات صنعتي و كيفي از جمله ريل ملي بوده ايم . صادرات نيز وضع مناسب تري نسبت به زمان مشابه سال قبل داشته است . صرفه جويي در انرژي مصرفي و كاهش مصرف كك هم از اقدامات بارز شركت در يك سال گذشته است .

احسان دشتيانه معاون بازاريابي و فروش سخنران بعدي جلسه بود. وي با اشاره به جايگاه اين معاونت در چرخه اقتصادي شركت گفت : ما در سال جاري براي هفتمين بار به عنوان صادر كننده نمونه شناخته شده ايم و اين حاصل زحمات تمامي همكاران ، برند شركت و كيفيت بالاي محصولات آن است.  وي در ادامه روند توليد و قيمت محصولات فولادي در ايران و جهان در هفت ماه گذشته را مورد تحليل و بررسي قرار داد .

سعيد اميد قائمي معاون مالي و اقتصادي شركت هم با اشاره به وضعيت عملكرد كلي 10 سال گذشته شركت گفت : در ماههاي اخير به ترتيب در هر سه ماه نسبت به سه ماه قبلي مقدار زيان كمتري داشته ايم .البته اين زيان به دليل هزينه هاي مالي است  وگرنه به سوددهي مي رسيديم .

در پايان اين جلسه نظرات  و سوالات تعدادي از همكاران و مديران شركت مطرح شد و از طرف مهندس صادقي پاسخ داده شد . موارد مطرح شده در اين قسمت عمدتا شامل روش هاي چابكي شركت ، سرعت عمل درعقد واجراي قرار دادهاي داخلي و خارجي شركت ، انعكاس برنامه ها و مباحث مطرح شده در جلسات شوراي معاونين به بدنه كارخانه ، سختي كار ، طبقه بندي مشاغل و .... بود .