لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۵/۰۸/۲۵

مهندس صادقي در مراسم معارفه معاون جديد مالي و اقتصادي و سرپرست مديریت ارشد خريد شركت:

سال آینده ، سالی پر افتخاربرای ذوب آهن است

مراسم معارفه سعيد اميد قائمي به عنوان معاون جديد مالي و اقتصادي شركت و تكريم مجيد طلايي معاون سابق اين حوزه و همچنين معارفه مجید تقی یار به عنوان سرپرست مديريت ارشد خريد و تكريم مجيد بختياري مدير ارشد سابق خريد ذوب آهن سه شنبه 25 آبان ماه با حضور مهندس صادقي مديرعامل و جمعي از مسئولين شركت در تالار آهن روابط عمومي برگزار شد. 

مهندس صادقي مدير عامل شركت در اين مراسم طي سخناني ضمن تقدير و تشكر از مجيد طلايي و مجيد بختياري به جهت فعاليت ها و زحمات بي دريغشان ، گفت : اين عزيزان در انجام وظايف خود كوشا بوده و با توجه به مشكلات كارخانه با تعصبي كه به ذوب آهن داشتند براي پيشرفت شركت تلاش كردند . لذا آنها از این شرکت جدا نمی شوند تا بازهم ذوب‌آهن از تجارب و توانايي آنها بهره مند شود .

وي افزود : كاركنان و مديران ذوب آهن حتي بعد از بازنشستگي و جدايي از شركت ،  هر كجا كه باشند  ، به فكر كارخانه هستند و ما سعي داريم از مديران بازنشسته که سرمایه این شرکت هستند استفاده كنيم و از اين جهت براي آنها مراسم تكريم داريم  نه توديع .

مهندس صادقي در ادامه با اشاره به افتتاح پروژه پر افتخار ريل ملي در 13 آبان ماه سال جاري كه با حضور معاون اول رئيس جمهور و دو تن از وزيران و ديگر مسئولين انجام شد گفت :  افتتاح اين پروژه مهم افتخاري براي ذوب آهن و موجب عزت تلاشگران اين شركت شد . اين موفقيت بزرگ باز هم نشان داد كه ذوب آهني ها قادر به انجام هر كار سختي هستند و لذا با چنين تلاشگراني ، آينده شركت بسيار اميد بخش است .

وي در بخشي از سخنان خود به مشكلات اقتصادی كشور ، صنعت فولاد و بيش از همه آنها ، مشكلات اقتصادي ذوب آهن اشاره كرد و گفت : حدود شش هزارو ششصد ميليارد تومان بدهي داريم و از اين مقدار سه هزار و صد ميليارد تومان آن مربوط به بدهي هاي بانكي است . پرداخت این میزان بدهی از توان ذوب آهن خارج است اما ثروت ، پتانسیل و توان ذاتی ذوب آهن به ویژه تلاشگران ذوب آهنی به اندازه ای است که به راحتی می توانیم از این بحران عبور کنیم .

مهندس صادقی اظهار داشت : در اين مجتمع بزرگ صنعتي طي يك سال گذشته براي عبور از بحران ، اقدامات خوبي در راستاي كاهش هزينه ها ، صرفه جويي و اقتصادي كردن فعاليت ها در تمام ابعاد صورت گرفت كه نتايج بسيار درخشاني داشت  .   براي غلبه كامل بر بحران بايد اين فعاليت ها و اقدامات ادامه يابد و در اين مرحله با مشكلاتي مواجه هستيم كه مهمترين اين مشكلات ناشي از سرعت كم در اجراي پروژه ها و فعاليت هاست .

مدير عامل شركت تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان یک شرکت خصوصی است و باید با تغییر نگرش و چابکی در امور بر مشکلات خود فائق آید . البته از حمایت مسئولین برخوردار هستیم ، اما برای خروج از بحران و حل مشکلات مالی باید بر توان و پتانسیل خود متکی باشیم .  

وی با اشاره به بهبود شرایط بازار فولاد افزود : مجموعه اقدامات صورت گرفته به اضافه بهبود شرایط بازار باعث شد از زیان دهی خارج شویم اما اقتصادی کردن فعالیت ها می تواند ما را در مسیر پیشرفت قرار دهد همچنانکه شرکت های بزرگ فولادی در این شرایط رکود نیز حاشیه سود خود را بر همین اساس حفظ کرده اند . اقتصادی کردن فعالیت ها به معنای کاهش دستمزد نیست بلکه به معنای تدابیر فنی جهت افزایش ارزش افزوده است . دستیابی به این تدابیر تنها با توان تخصصی و مهندسی جمعی شرکت امکان پذیر است .

مهندس صادقی گفت : خوشبختانه روحیه همدلی و همفکری بسیار خوبی در شرکت حاکم است و ذوب آهنی ها هم اکنون با تعصب ، عزم راسخ و توان بالا برای اجرای سیاست ها و دست یابی به اهداف تلاش می کنند . همین توان و اعتقاد ذوب آهنی هاست که امید را برای عبور از بحران کنونی حفظ کرده است .

مدیر عامل شرکت افزود : یکی از مشکلات اصلی شرکت ، کند بودن در اجرای تصمیماتی است که همه با آن موافق هستند اما در مرحله اجرا به دلیل وجود بوروکراسی و قواعد دست وپاگیر ، با تاخیر بسیار مواجه می شویم . در حالیکه ذوب آهن یک شرکت خصوصی است وبسیار باید چابک تر از شرایط موجود باشد .

وی با اشاره به اینکه ، تلاش و همت ذوب آهنی ها باعث شد شرکت از شرایط بسیار بحرانی سال گذشته به سلامت عبور کند افزود : اقتصاد مقاومتی تنها راهی است که می تواند مشکلات ما را حل کند و در واقع همگان باید بپذیرم که هم اکنون درگیر یک جنگ اقتصادی هستیم و در این شرایط همانند دوران دفاع مقدس باید سختی ها و مشکلات را تحمل کنیم . البته حاصل این فعالیت های جهاد گونه و تحمل این مشکلات را به زودی خواهیم دید .

مدیرعامل شرکت گفت : من به عنوان یک ایرانی از تلاشگران ذوب آهن که این شرکت را در بدترین شرایط زنده نگه داشتند و هم اکنون در مسیر پیشرفت قرار دادند تشکر و قدردانی می کنم . این روند بسیار امید بخش است و قطعاً سال آینده برای ذوب آهن بسیار امید بخش خواهد بود .

وي در پايان سخنان خود با قدردانی از مجيد طلايي و مجيد بختياري در سمت هاي پيشين ، برای سعيد اميد قائمي و مجيد تقي يار در سمت های جدید و در اجرای سریع سیاست های شرکت  آرزوی توفیق نمود .

در اين مراسم محمد ياسر طيب نيا قائم مقام مالي و بازرگاني و معاون خرید شركت  نيز  ضمن برشمردن ويژگي هاي مديران در نظام اسلامي بر تعهد و تخصص و امانت داري آنها تاكيد كرد و از خدمات مديران توديع شده تقدير بعمل آورده و برايشان آرزوي موفقيت نمود .

وي همچنين سعيد اميد قائمي و مجيد تقي يار را به عنوان مديران توانمند و بي حاشيه كه بيش از 20 سال در حوزه بازرگانی كارخانه كار كرده اند نام برد و از مديران و كاركنان شركت در همه قسمت ها خواست كه وظايفشان را به خوبي انجام دهند و با توكل به عنايات الهي و با وحدت و نگاه اقتصادي عمل كنند و بدانند كه مدير عامل كارخانه و ديگر مديران قدر زحمات همكاران را دانسته و در حد توان مشوق آنها خواهند بود .

طیب نیا بر ضرورت تغییر نگرش در شرکت تاکید کرد و گفت : هنوز در کشور ما نگرش تولید محور حاکم است در حالیکه باید نگاه اقتصادی به فعالیت هایمان داشته باشیم .

سعيد اميد قائمي معاون جديد مالي و اقتصادي شركت در این مراسم طی سخنانی ضمن ارائه گزارشي از آخرين شرايط مالي و اقتصادي شركت يادآور شد :  در شرایط کنونی بايد به دنبال اقتصادي نمودن همه فعالیت های شركت باشيم و با اجراي «بودجه بخشي » در 140 واحد شرکت و حذف كارها و پروژه هاي بدون بازدهي ، بحران فعلي را پشت سر بگذاريم .

وي گفت: با اقدامات صورت گرفته در بعضی زمینه ها تا 23 درصد كاهش هزينه حاضل شده و و قطعاً اين امر تداوم مي يابد ، ضمن اينكه  به افراد فعال در اين زمينه ها پاداش صرفه جويي داده مي شود .