لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۵/۰۸/۲۳

حجت الاسلام والمسلمين مسعود عالي در جمع كاركنان ذوب آهن:
ذوب آهن اصفهان نماد غيرت ملي است

همزمان با دهه دوم ماه صفر و در آستانه فرا رسيدن اربعين حسيني مراسم عزاداري با حضور جمعي از كاركنان ذوب آهن در روز يكشنبه 23 آبان ماه جاري در مسجد الزهرا (س) شركت برگزار گرديد.در اين مراسم معنوي كه به همت روابط عمومي ،حوزه مقاومت بسيج شهيد تند گويان و دفتر هماهنگي تبليغات اسلامي شركت برگزار شد بعد از قرائت دعاي پر فيض زيارت عاشورا سخنران مدعو مراسم حجت الاسلام والمسلمين مسعود عالي مدرس ، نويسنده ، محقق وكار شناس برنامه تلويزيوني سمت خدا به ايراد سخن پرداخت.
موضوع سخنراني استاد عالي در اين جلسه غيرت واهميت آن درمنابع ديني وتاريخ اسلام بود .وي در ابتدا غيرت را به معني حساسيت ، تعصب ،علاقه ، وفاداري و پافشاري آگاهانه و منطقي فرد از يك عقيده و مرام دربرابر تهديد كنندگان آن دانست وغيرت را به سه دسته كلي ملي ،ناموسي وديني تقسيم نمود وگفت خداوند خود غيور ترين وجود است وغيرت به تمامي معاني اش از ويژگي هاي هر مومن است.
اين استاد حوزه و دانشگاه گفت : خداوند ، قرآن ، مقدسات دين ، احكام ،اوليا وبزرگان دين وحقوق مردم را ناموس خود مي داند واز آن دفاع مي كند.بنابر اين هر انسان مومن نيز بايد در برابر سرزمين خود ،ناموس و دين خود حساس ، وفادار و جان بركف باشد .
وي سپس انواع غيرت را دسته بندي وبه شرح آن پرداخت : براين اساس اولين غيرت انسان غيرت ملي اوست به طوري كه هر مسلمان نسبت به سرزمين و پدران خود ، تمدن ، تاريخ و ارزش هاي ملي خود حساس بوده و از آن دفاع مي كند البته غيرت ملي غير از ملي گرايي و نفي ديگر ملل و مردمان است. در مورد دوم غيرت ناموسي مطرح است دراينجا فرد در مقابل ناموس خود و همينطور ناموس ديگر مسلمانان و حتي غير مسلمانان و مستضعفان حساس بوده و در مقابل طمع و دست درازي متجاوزان به شدت و باتمام قوا مي ايستد. در مرحله بعدي غيرت ديني مطرح است در اينجا هر مسلمان نسبت به اعتقادات  ، ارزشها ، بزرگان و مقدسات دين خود حساس بوده و با تعصب از آن دفاع كرده و از حريم آن در برابر متجاوزان و كفار پاسداري مي كند ، چرا كه غيرت ديني ضامن حفظ اسلام و جامعه اسلامي دربرابر تهاجمات دشمنان است.
حجت الاسلام والمسلمين مسعود عالي با اشاره به نمونه هايي از غيرت در تاریخ و جامعه اسلامي گفت : پيامبر بزرگوار اسلام (ص) وائمه (ع) اگرچه در برابر توهين به خود ،گذشت مي كردند ولي در برابر توهين به دين و احكام الهي متعصب بودند و با غيرت ديني از اوامر الهي و آيات قرآن دفاع مي كردند.پيامبر اسلام (ص) در يكي از جنگ ها مشركين متجاوز را اعدام كرد ، ولي  يكي از آنها را به دستور الهي به دليل  بعضي صفات و از جمله غيرت ناموسي وسخاوت ، مورد بخشش قرار داد. در تاريخ كشور ما نيز امثال ستارخان ، باقرخان ورئيسعلي دلواري نمونه غيرت ملي و ديني هستند .در زمان رضا شاه آيت ا... نجفي مرعشي در جواني سيلي محكمي به گوش رئيس شهرباني كه در حرم حضرت  معصومه (س) چادر از سر زن ها برمي داشت زد.در زمان رژيم طاغوت نيز حاج آقا مصطفي بهشتي  نژاد اصفهاني به خاطر چشم ناپاكي سرباز عراقي كه مي گفت من حتماً بايد خودم زنان را شناسايي و تاييد كنم با او مقابله كرد و سرانجام از رفتن كربلا صرف نظر كرد وبه مشهد رفت وبعد ها درهنگام وفاتش امام رضا (ع)بر بالين او حاضر شد.در عصر حاضر نيز تمام مردم ما و جوانان غيور ما با غيرت از انقلاب ،اسلام ،راه شهدا ، كشور هاي مسلمان وحرم دفاع مي كنند.
 محقق وكار شناس برنامه تلويزيوني سمت خدا افزود  : بعضاً در جامعه ما افرادي حجاب را رعايت نمي كنند وبعضي مردها همراه با زنان بزك كرده خود درخيابان ظاهر مي شوند كه اين نشانه ضعف ايمان  ، نا آگاهي و بي غيرتي آنها است وبراي رفع آن بايد هم به زن ها بگوييم  حجاب را رعايت كنيد وهم به مردان بگوييم حواستان جمع باشد و غيرت را فراموش نكنيد.در قيام عاشورا نيز امام حسين (ع) همراه تمام  خانواده و يارانش در تمام صحنه ها و در ميان تيرباران كفار، با اخلاق اسلامي ،سخنان وشعار حق و برپايي نماز جماعت و... از اسلام ،جامعه مسلمان و امت پيامبر (ص) و ناموس آنها دفاع كردند وامام (ع) تا زنده بود از اسلام و اهل حرم خود دفاع كرد و در لحظات آخر و درحاليكه ديگر رمقي در جان نداشت آخرين اتمام حجت و سخن خود را به منافقان و از خدا بي خبران گفت كه اگر دين نداريد لا اقل آزاده باشيد.
ذوب آهن اصفهان نماد غيرت ملي است
حجت السلام و المسلمين مسعود عالي ،‌ مدرس حوزه و دانشگاه در بازديد از كارگاه توليد ريل ملي و در گفتگو با خبرنگار ما گفت : ذوب آهن اصفهان نماد غيرت ملي است. به واقع تلاش و سخت كوشي پولاد مردان اين شركت كه قدمت بسياري دارد ، سبب شده است روز به روز موفقيت هاي بيشتري كسب نمايد. يك مورد از آن توليد ريل ملي است كه ظرفيت بسيار بالايي را براي كشور ايجاد نموده است.  
وي افزود : با توجه به نامگذاري سال جاري توسط مقام معظم رهبري تحت عنوان اقتصاد مقاومتي ،‌ اقدام و عمل ،‌ مبحث اقتصاد مقاومتي در ذوب آهن اصفهان به خوبي نهادينه شده است و بنده اين مهم را امروز از نزديك مشاهده كردم . حسرت مي خورم كه فرصت كوتاه است و نمي توانم كل كارخانه را بازديد داشته باشم .
مقام معظم رهبري تعبيري دارند كه فرمودند در هر عرصه اي كه مردم وارد شدند ما پيروز شديم مانند عرصه انقلاب و جنگ . در دو عرصه فرهنگ و اقتصاد مردم هنوز وارد كار نشدند . اگر در اين دو حوزه هم وارد شوند پيشرفت هاي بيشتري ايجاد مي شود. صنايعي چون ذوب آهن اصفهان تجلي گر شعار ( ما مي توانيم ) در عرصه عمل هستند و الگو و مشوقي براي ساير مجموعه ها به شمار مي روند.
وي در پايان گفت : روحيه جهادي رمز موفقيت و پيشرفت است و نياز است همواره مورد توجه همگان قرار گيرد .