لطفا برای ارسال هرگونه پرسش اینجا را کلیک نمایید.
کارخانه
نشانی : اصفهان - انتهای اتوبان ذوب آهن - شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان
تلفن مرکز : 03152573333
دورنگار : 03133322258
دورنگار : 03133321964
شماره پستی : 8493111111
شماره ثبت شرکت : 25230
شماره اقتصادی : 9334-7586-4111
پست الکترونیک : info@esfahansteel.com

حوزه معاونت فروش و بازاریابی
نشانی : اصفهان - بلوار سعدی - شماره 187

تلفن مرکز:  03136271800

تلفن مرکز : 6240031 0313
تلفن مرکز : 6240032 0313
تلفن مرکز : 6242700 0313
تلفن مرکز : 6270220 0313
دورنگار : 03136240033
پست الکترونیک : sales&export@esfahansteel.com

مدیریت فناوری اطلاعات
تلفن : 03152574449

پشتیبانی وب سایت
تلفن : 03152574477

تلفن دفاتر مدیران

۱۳۹۵/۰۸/۰۳

 

مهندس احمد صادقي :

رشد 99 درصدي صادرات ذوب آهن در سال 94 و دستيابي به صادرات 700 هزار تني در سال 95

مهندس صادقي مديرعامل ذوب آهن  اصفهان پس از انعقاد اولين قرارداد خريد ريل ملي بين ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوري اسلامي و همچنين كسب عنوان صادر كننده نمونه كشور ، گفتگويي با خبرنگار شبكه دو صدا و سيما انجام داد كه در پي مي آيد :

مهندس احمد صادقی گفت : با تلاش و همت کارکنان سخت کوش ذوب آهن اصفهان اولین قرار داد فروش ریل به راه آهن جمهوری اسلامی 27 مهرماه سالجاري امضا شد . علی رغم آمادگی ذوب آهن برای توليد ریل UIC60 در این قرارداد 40 هزار تُن ریل U33 مطابق درخواست راه آهن جمهوری اسلامی با تغییر خط آماده و ارائه شد.

وی با اشاره به اينكه تولید صنعتی و تجاری ریل آغاز شده است ،‌اظهار داشت : راه آهن جمهوري اسلامي برای خريد 100 هزار تُن ریل UIC60 نیز اعلام آمادگی نموده است که امید است تا پایان سال این قرارداد امضا شده و در دستور کار قرار گیرد .

مدیرعامل شرکت ضمن ابراز اميدواري نسبت به تداوم قراردادهاي خريد ريل با راه آهن ، تصریح کرد : خط ریل که هم اکنون راه اندازی شده است ، ظرفیت حدود حداقل 300 هزار تُن تولید را دارد و با در نظر گرفتن ترکیبات تولید که شامل تیرآهن بال پهن و سایر مقاطع فولادی می شود در مجموع ظرفیت تولید این خط بالغ بر 800 هزار تن به انضمام منظور کردن خط ریل است .

مهندس صادقی ضمن اشاره به مشكلات مالي ذوب آهن در زمان راه اندازي این خط ، خاطر نشان کرد : کمبود امکانات مالی تاثیر زیادی بر راه اندازی پروژه گذاشت اما خوشبختانه به پایان رسید . در این مسیر آسیب های بسیاری نظیر از دست دادن فرصت های اقتصادی برای شرکت ایجاد شد که امید است با قراردادهای آتی با راه آهن خسارت های وارده جبران شود.

ميزان صادرات ذوب آهن اصفهان به 700 هزار تُن رسید

وی با اعلام اين خبر كه صادرات ذوب آهن در هفت ماهه اول سال جاري مطابق برنامه بوده است ، اظهار کرد : در سال گذشته حدود شش درصد رشد صادرات نسبت به برنامه محقق شد و با 685 هزار تُن صادرات در مقایسه با سال 93 حدود 99 درصد افزایش صادرات صورت گرفت . امسال نیز برنامه های صادرات تداوم دارد و امید است به اهداف صادراتی امسال که بالغ بر 700 هزار تُن است دست یابیم .

مهندس صادقی گفت : علی رغم اینکه مشکلات بسیار زیادی در نوسانات قیمت بین المللی به ویژه در چند ماه اخیر وجود داشت اما موفقیت شدیم محصولات شرکت را در کشورهای مختلف دنیا معرفی نماییم و روند رو به رشد صادرات را حفظ نماییم . اقداماتي نظير خريد تجهيزات لازم و ... نيزبراي استاندارد BS جهت صادرات محصولات شركت به اروپا صورت گرفته است كه به زودي به پايان مي رسد و بدين ترتيب محصولات ذوب آهن با استاندارد مذكور به اروپا صادر مي شوند .  

تبدیل نمودن ذوب آهن به یک کارخانه اقتصادی

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ضرورت اقتصادی نمودن توليد کارخانه پرداخت و اضافه کرد : به دلیل زیان های شرکت در دوره های گذشته و حجم بدهی های سنگین در شرایط کنونی به اجبار باید برنامه های شرکت را از حجمی به اقتصادی تبدیل کنیم. در راستا چندین طرح در دست اقدام است که مهمترین آنها تزریق پودر زغال به کوره بلند به منظور کاهش مصرف کک است که قرارداد آن امضا شده و برنامه های اجرایی آن نیز آغاز شده است. پروژه هاي دیگری در این زمینه مانند اصلاح کنورتورها و پایین آوردن نسبت مذاب به فلز جامد در کنورتور نيز در جریان است و امید است در سال جاری انجام گیرد. تولید گندله ، افزایش ظرفیت آهن اسفنجی کارخانه و استفاده از این محصول به جای قراضه از جمله برنامه های اقتصادی نمودن کارخانه به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت گفت : تلاش بسیاری در زمینه مباحث زیست محیطی از گذشته و به صورت جدی تر از سال قبل صورت گرفته است. آخرین مبحث زیست محیطی در ذوب آهن مربوط به کنورتورها است ، کنورتور دو و سه اصلاح شدند و کنورتور یک نیز در برنامه تعمیرات بعدی که حدود یک ماه و نیم دیگر است اصلاح مي شود . پروژه هاي مهم زیست محیطی ذوب آهن كه با سرمايه گذاري بسياري انجام شد ، در برنامه افتتاحیه پروژه ریل با حضور دكتر ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان تاکنون شش بار به عنوان صادر کننده نمونه برگزیده شده است افزود : طبق قوانین پس از اینکه یک شرکت پنج بار به عنوان صادر کننده نمونه انتخاب شد، عنوان صادر کننده ممتاز را می گیرد . در سال گذشته نیز به عنوان صادر کننده ممتاز شناخته شدیم که نشان از تلاش بسیار کارکنان این شرکت مادر صنعتی در راستای صادرات محصولات است. مهندس صادقي با اشاره به اينكه صادرات فولاد از پیچیدگی های بسیاری مانند استانداردهای مختلف ، تعدد مشتری ها در نقاط مختلف دنیا و تنوع محصولات برخوردار است ، گفت : امروز کارخانه به ظرفیتی رسیده است که توانایی تغییر استانداردها با سرعت بالا را دارا می باشد .

مدير عامل ذوب آهن تصريح كرد : در حال حاضر آمادگی ارائه محصولات به بازار با بیش از پنج استاندارد را داریم. در زمینه فولادهای مخصوص و آلیاژی نیز برای تولید داخل و صادرات فعالیت داشتیم و تجهیزاتی مورد نياز نيز خریداری ، نصب و راه اندازی شده است که به زودي افتتاح می شود. در مجموع ، پتانسیل شرکت به جایی رسیده است که می تواند در بازارهای بین المللی بماند. وي در پايان با اشاره به اينكه رشد توليد در صنعت فولاد بسيار خوب بوده و بيش از نياز كشور است ، گفت : در اين شرايط بايد فضا براي صادرات بيشتر محصولات فولادي فراهم شود . در و اقع شرایط به دست آوردن بازارهای بین المللی و حفظ آنها  بسیار سخت است لذا امید است صادرات طبق قوانین حفظ و تداوم یابد.