۱۳۹۸/۰۲/۳۱

 دو همايش بزرگ  قرآنی در ذوب آهن اصفهان

در ادامه برنامه های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان در سال جاری ، دو همایش بزرگ قرآنی با حضور مسئولین ، مدیران و کارکنان شرکت به مدت دو روز در مسجد الزهرا (س) و مسجد الغدیر یرگزار شد.

مسلمانان با تدبربه قرآن وعمل به آن  مي توانندتمامي مشكلات امروز جامعه اسلامي رابرطرف نمایند

آيت ا... رهبر رئيس دفتر هماهنگي تبليغات اسلامي ذوب آهن در همایش قرآنی برگزار شده در مسجد الزهرا(س) طی سخنانی ، اهميت قرآن و جايگاه آن را یادآور شد و با اشاره به حديث معروف "ثقلين " گفت : طبق اين حديث متواتر پيامبر اكرم (ص) بعد از رحلت خود دو امانت بزرگ بين امت خود باقي گذاشتند و اين دو امانت همانا قرآن و اهل بيت (ع) هستند و مسلمانان با چنگ زدن به اين دو و پيروي از آنها تا قيامت رستگار و در امان خواهند بود . وي  باذكر آيات و احاديث ديگري افزود قرآن منشور جاويدان الهي وآخرين كتاب آسماني براي هدایت  بشريت است وازاين رو همه نيازهاي بشر درآن مطرح شده و تمامي علوم از آن استنباط مي شود و مسلمانان با تدبر به قرآن و عمل به آن  مي توانند تمامي مشكلات امروز جامعه اسلامي را برطرف  نمایند.

خوشحالیم که دراین ماه مبارک همه جای شرکت مزین به قرآن شده است

 در ادامه این مراسم با شکوه قرآنی مهندس یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان ضمن تبریک ولادت فرخنده حضرت امام حسن مجتبي (ع) وقدردانی از حضور همکاران شرکت کننده در جلسات قرانی این ماه مبارک وتمامی دست اندرکاران برنامه های مربوطه گفت: خوشحالیم که دراین ماه مبارک همه جای شرکت مزین به قرآن شده وما باید با مطالعه وعمل به آن درخانواده ها وجامعه، دستورات این کتاب الهی را در همه امور زندگیمان ساری و جاری نماییم.

هدیه ذوب آهن به حافظان قرآن

مهندس یزدی زاده درادامه گفت:  هرچند "حفظ قرآن "پاداش بی نظیر  الهی را در پی دارد ولی هرکس در ذوب آهن موفق به" حفظ کل قرآن" شود جوایز ارزنده و از جمله یک گروه شغلی دریافت خواهد کرد.

در پايان اين محفل قرآني حجت الاسلام والمسلمين نعمتي مسئول دارالقرآن الكريم ذوب آهن ضمن بیان گزارشي از برگزاري كلاس هاي قرآني يادآور شد: این مجتمع بزرگ صنعتی از نظر برگزاري جلسات قر آني درسطح كشور نمونه است و در ایام ماه مبارك رمضان امسال نیز در 50 مسجد و محفل قرآني جمع زيادي از همكاران علاقه مند به فرهنگ قرآني در اين جلسات حضور دارند .وی افزود : مسابقات مفاهیم، حفط و قرات قرآن نیز بعداز ماه مبارک انجام می شود.

همایش بزرگ قرآنی در مسجد الغدیر

دومین همایش بزرگ قرآنی نیز با حضور جمعی از  مدیران ، مربیان و شرکت کنندگان در کلاسهای قرآنی به ویژه همکاران خط تولید ، با حضور قاری برجسته کشورمان استاد سید روح ا... قوام نیا در مسجد الغدیر برگزار شد.

در این همایش باشکوه قرآنی که به همت حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان و همکاری روابط عمومی شرکت برگزار گردید علاوه بر اجرای برنامه های گروه تواشیح تنزیل (از شهرستان لنجان) ، آیاتی از کلام الله مجید با صدای دلنشین قاری برجسته کشورمان سید روح ا... قوام نیا در فضای معنوی و نورانی مسجد طنین انداز شد که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

شایان ذکر است که در طی سی سال گذشته در ایام ماه مبارک رمضان ، هر ساله یک جز از کلام الله مجید در کلاسهای قرآن "ویژه کارکنان ذوب آهن اصفهان" قرائت می شود و امسال ختم سی جزء قرآن کامل می گردد.