۱۳۹۷/۱۰/۱۸

رییس دانشگاه تهران و رییس انجمن مهندسی متالورژی ایران

تاثیر ذوب آهن در اغلب شرکت های حاضر در نمایشگاه بومی سازی مشهود است

دکتر محمود نیلی رییس دانشگاه تهران و رییس انجمن مهندسی متالورژی ایران در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: متولد شهر صنعتی اصفهان هستم و بازدیدهای متعددی از ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین صنعت فولاد کشود داشتم. به یاد دارم در دوران دانشجویی و به هنگام تعمیرات کوره بلند وارد محوطه کوره شدم که بازدید بسیار خاطره انگیزی بود و همچنین فرصتی بود که کمتر برای افراد در آن دوران ایجاد می شد.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان به عنوان پایه گذار صنعت ایران در ساخت سایر صنایع فولادی کشور نقش بی بدیلی ایفا نمود.در هر کدام از صنایع فولادی کشور به نوعی نقش کلیدی متخصصین این کارخانه عظیم که امروز نیز در این نمایشگاه حضور دارند به چشم می خورد.

رییس انجمن مهندسی متالورژی ایران تصریح کرد: انجمن ها فصل مشترک متخصصین صنعت و دانشگاه هستند و تعامل بین آنها علم دانشگاه را در عرصه عمل متبلور می سازد.

دکتر نیلی گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه چالش های بسیاری را در صنایع و سازمان های مختلف برطرف نموده است و انشاا... بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نائب رییس انجمن تولید کنندگان فولاد و مدیرعامل فولاد یزد

ذوب آهن اصفهان در ساخت سایر صنایع فولادی نقش موثری ایفا نموده است

بهادر احرامیان نائب رییس انجمن تولید کنندگان فولاد و مدیرعامل فولاد یزد در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: این نمایشگاه  فرصت بسیار خوبی برای تعامل بین تامین کنندگان و تولید کنندگان فولاد است تا در سال حمایت از کالای ایرانی زمینه خوبی برای ساخت تجهیزات در داخل کشور فراهم شود.

وی گفت:ذوب آهن اصفهان اولین صنعت فولاد کشور به شمار می رود که در ساخت و راه اندازی سایر صنایع فولادی از طریق تامین تجهیزات و قطعات و همچنین اعزام نیروی متخصص نقش موثری ایفا نموده است و لذا نیاز است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.