۱۳۹۷/۰۷/۲۸

تداوم تعاملات ذوب آهن اصفهان و دستگاه هاي اجرايي شهرستان لنجان

در تداوم تعاملات  ذوب آهن اصفهان با دستگاه هاي اجرايي و مردم شهرستان لنجان و ديگر مناطق همجوار در راستای هم افزايي  ها و عمل به مسئوليت هاي اجتماعي این شرکت و در پي دو نشست اخير مسئولين شهرستان و مسئولين ذوب آهن اصفهان ، جمعي از مسئولان و كاركنان فرمانداري لنجان و بخشداري هاي فولادشهر و باغبادران در روز چهارشنبه 25 مهرماه سال جاري از ذوب آهن اصفهان و خط توليد آن بازديد كرده و با آخرين شرايط و تحولات اين شركت آشنا شدند.

علیرضا امیری مدير روابط عمومي ذوب آهن اصفهان در ابتدای این بازدید طی سخنانی با اشاره به جايگاه صنعت در ايران و آرزوي ديرينه مردم ايران براي داشتن صنعت و توليد فولاد گفت: پس از چند قرن آرزو و تلاش بعضي از صاحبان علم و فن سرانجام كلنگ ذوب آهن اصفهان با همكاري شوروي سابق در سال 1346 زده شد  و اولين واحد توليد رسمي در سال 1351 به بهره برداري رسيد .

عليرضا اميري در ادامه سخنان خود با اشاره به دلايل انتخاب منطقه لنجان و دشت طبس براي ساخت ذوب آهن به چگونگي و سرعت ايجاد اين كارخانه و نقش مردم شهرستان در آن پرداخت و در ادامه با يادآوري ميزان توليد، بهسازي و نوسازي واحدها و توسعه شركت به دست تواناي مهندسين و ديگر كارشناسان كشور  به تشريح اقدامات ذوب آهن در جهت جلوگيري و كاهش آلودگي هاي محيط زيستي پرداخت .

وي همچنين به نقش ذوب آهن در سال هاي دفاع مقدس و نقش و جايگاه مهندسين و كارشناسان آن در ايجاد و ساخت ديگر صنايع و ارائه آموزش ها و انتقال تجربيات به ديگر صنايع و واحدهاي توليدي پرداخت و از همكاري ها و خدمات مردم  ،نهادها و دستگاه هاي اجرايي شهرستان لنجان با ذوب آهن قدرداني نمود .

در ادامه اين بازديد مهندس ملكي مدير امور فني و برنامه ريزي توليد و حسين هادي مدير ايمني و بهداشت و محيط زيست شركت،ميهمانان و بازديد كنندگان را همراهي كردند و خطوط توليد از جمله كوره بلند شماره 3 ، فولادسازي ، نورد 650 و توليد ريل مورد بازديد حاضران قرار گرفت .

در حاشيه اين بازديد كمال نوري مسئول سياسي ، انتظاهي فرمانداري لنجان در گفتگو با خبرنگار هفته نامه آتشكار هدف از اين بازديد را تداوم تعاملات و هم افزايي ادارات و سازمان هاي اجرايي شهرستان با ذوب آهن اصفهان و مسئولين آن معرفي كرد .

كمال نوري كه كارشناس ارشد علوم سياسي بوده و 15 سال سابقه كار در بخشداري و شهرداري باغبادران و فرمانداري لنجان را داشته و پدر وي نيز از بازنشستگان ذوب آهن بوده است معتقد است كه صنعت ذوب آهن از افتخارات شهرستان بوده و از جهات مختلف بايد به اين شركت كمك شود .

وي افزود : در بازديدامروز شاهد شور و نشاط كاركنان بوديم و رويكردهاي مهندس يزدي زاده مدير عامل جديد شركت موجب هم افزايي و گسترش تعاملات متقابل ذوب آهن و دستگاه هاي اجرايي شهرستان شده  است. اميدواريم كه در این تعاملات هم خواسته هاي ذوب آهن و هم خواسته هاي مردم شهرستان لنجان به خوبي برآورده شده و حسن همجواري به نحو احسن برقرار و پايدار باشد .

در حاشيه اين بازديد حجت الاسلام والمسلمين احمد كريميان امام جماعت فرمانداري لنجان كه در سال هاي گذشته به مدت 10 سال امام جماعت مساجد كك سازي و ساختمان 7 و 8 را بر عهده داشته و پدرش نيز از نسل اول كاركنان ذوب آهن و بازنشسته سال 1373 بوده است در گفتگو با خبرنگار ما از احساس خود نسبت به كار و توليد در ذوب آهن و خاطرات خود از اين شركت سخن گفت و افزود : ساخت ذوب آهن اصفهان عاملي براي اشتغال مردم و پيشرفت منطقه و كشور بوده است و در حال و آينده نيز بايد خواسته هاي مردم برآورده شود .

 وي افزود : من در ايامي كه در مساجد ذوب آهن به اجراي فريضه نماز جماعت مشغول بودم با ديدن كاركنان زحمتكش آن به شوق و وجد آمده و ضمن اينكه براي آنها سخن مي گفتم از آنها درس هاي فراوان آموختم .