۱۳۹۷/۰۵/۲۷

پیشرفت چشمگیر پروژه PCI با تکیه بر نیم قرن تجربه ذوب آهن اصفهان

با توجه به اهمیت پروژه تزریق پودر زغال به کوره بلند ( PCI ) و نقش آن در کاهش قیمت تمام شده محصولات، ایجاد مزیت رقابتی و کاهش مصرف کک و همچنین پیشرفت 69 درصدی آن با تنی چند از دست اندرکاران این پروژه ، ابعاد مختلف آن را مورد کنکاش قرار دادیم که در ادامه گزارش آن را می خوانید :

امور مهندسی  و پایه

مهندس مهران قمی مدیر مهندسی ناحیه چدن گفت : مهندسی پایه و تفصیلی پروژه به پایان رسیده است ، مدارک فنی از سوی شرکت SINOSTEEL چین دریافت و دیدگاه های کارشناسی در آنها اعمال و نهایی شده است.

مدیر مهندسی ناحیه چدن تصریح کرد : نقشه های  این پروژه در قالب 230 بارنامه ارسال شده است. که از این میان 160 بارنامه مربوط به نقشه های پیمانکار چینی است و 70 بارنامه نیز به طراحی های انجام شده در مهندسی کارخانه اختصاص دارد.

وی افزود : حدود 6960 تن تجهیز و اسکلت فلزی ساخته پس از صحه گذاری فنی، بخش عمده آن به کارخانه حمل شده و در حال ترخیص از گمرک اختصاصی ذوب آهن می باشد که بخش زیادی از تجهیزات ترخیص شده تاکنون نصب گردیده است. همچنین حدود 10800 شیت نقشه و مدارک نصب تجهیزات و اسکلت فلزی از شرکت SINOSTEEL چین دریافت و به بخش اجرا تحویل داده شده است.

ترخیص قطعات وتجهیزات

در ادامه مهندس محمد حسین پیشدار مدیر خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه نیز گفت : قرارداد خريد مربوط به تجهيزات و قطعات يدكي پروژه­ي شارژ پودر زغال سنگ به كوره­ بلندها، در پايان سال 2016 با شركتSINOSTEEL چين به مبلغ 16550000 يورو مبادله و گشايش اعتبار اسنادي مربوطه در ماه ژوئن سال 2017 انجام پذيرفت.

وی افزود :حمل تجهيزات اصلي پروژه از مرداد ماه سال گذشته آغاز و با وجود مشکلات نقدينگي شركت در خصوص تامين به موقع وجوه اسناد حمل و پرداخت به فروشنده ( كه نهايتاً منجر به زمان بر شدن عمليات ترانزيت و حمل داخلي تجهيزات از بندر عباس به سمت گمرك اختصاصي،گرديد) ، حمل محموله هاي بعدي توسط شركت ساينو استيل انجام و تاكنون كل تجهيزات (به غير از قطعات يدكي) وارد كشور شده است.

مدیر خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه تصریح کرد : در حال حاضر 2954 تن از كل تجهيزات تحويل سايت پروژه  ، 2390 تن در حال ترخيص از گمرك اختصاصي و حدود 1620 تن در گمرك شهيد رجايي بندر عباس مي باشد كه فرايند ترانزيت آن ها به سمت گمرك اختصاصي كارخانه به زودي آغاز خواهد شد.

وی در پایان گفت : كمپرسور مربوط به پروژه­ي ياد شده به ارزش470 ميليون وون كره از شركت سكيونگ كره خريداري و در حال حاضر در گمرك شهيد رجايي بندر عباس است كه به محض تامين وجوه مربوطه فرايند ترانزيت محموله به سمت كارخانه شروع خواهد شد.   

 عملیات نصب و اجرا

 مهندس سعید رفیعی مدیر پروژه PCI هدف از انجام این پروژه را کاهش مصرف کک در کوره بلند ها ، افزایش تولید چدن ،کاهش قیمت تمام شده محصول ،کاهش استفاده از کک و گاز طبیعی در کوره بلندها ،ارتقاء کیفیت محصول و کاهش آلودگی محیط زیست عنوان کرد و گفت : کارهای اجرایی این پروژه بر اساس آماده سازی وآزاد نمودن محوطه اجرایی آن و معارضاتی مانند جابه جایی کابل های برق و لوله های آب در تاریخ 26/12/95  آغاز شد و مطابق با گراف زمان بندی در حیطه عملیات سیویل پیشرفت 95 درصدی ودر قسمت نصب و اجرای اسکلت فلزی و تجهیزات هم اکنون از پیشرفت حدود 23 درصدی برخوردار می باشد. 

وی با اشاره به اینکه پیمانکار این طرح شرکت SINO  STEEL چین است افزود : کلیه کارهای اجرایی پروژه مذکور توسط نیروهای داخلی بدون حضور مشاوران و پیمانکاران برون سازمانی در دست اجرا است.

مهندس رفیعی در ادامه گفت : در این پروژه به ازای هر یک تن چدن، حدود150 الی 180 کیلوگرم پودر زغال در هر سه کوره بلند شرکت شارژ می شود. این عملیات از طریق استفاده از زغال های غیر کک شونده تامین می شود که قبلاً کاربرد مفید نداشتند.

مدیر پروژه PCI احجام و اوزان این پروژه را چنین عنوان کردکه تناژ کلی : خاک برداری 13234 متر مکعب ، آرماتور بندی453 تن ،  قالب بندی 9317 تن،بتن ریزی 7000 متر مکعب،پوشش و عایق کاری 322 تن انجام شده است و تا کنون از حدود 4493 تن اسکلت فلزی به میزان 1000 تن و از حدود 3148 تن تجهیزات به میزان 500 تن از آن نصب شده است.

وی گفت : در زمینه تأمین تجهیزات و پیش نیازهای پروژه نیاز به تجهیزات و قطعاتی داریم که در حال ترخیص از گمرک بندرعباس و سپس گمرک کارخانه است. در همین جا شایسته می دانم از کارکنان گمرگ ذوب آهن که همکاری و تلاش های بی وقفه ای در این راستا داشتند ، تشکر و قدردانی نمایم.

وی گفت : نیروهای متخصصی در این مجموعه حضور دارند که سالیان سال آموزش دیده و کسب تجربه کرده اند و به واقع در راستای تحقق اهداف با کمترین امکانات ، نهایت توان خود را به کار گرفتند تا فعالیت های قسمت به خوبی و بدون وقفه انجام شود.

شایان ذکر است که در این پروژه بجای صرف هزینه و استفاده از شرکت های پیمانکار ،در بخش عملیات سیویل و کارهای ساختمانی از مدیریت مهندسی نت ساختمان و در بخش عملیات اجرا و نصب از توانمندی مهندسی نت مکانیک و نت برق و مدیریت راهبری ونگهداری ماشین آلات و خودروهای سنگین و همچنین در قسمت مسئولیت های دستگاه مشاور از پرسنل مدیریت ارشد مهندسی کارخانه و در بخش نظارت مقیم از مجموعه مدیریت ارشد اجرایی توسعه استفاده شده که این امر باعث سرعت مطلوب در عملیات و صرفه جویی کلانی در این پروژه گردیده است.

مهندس سعید رفیعی مدیر پروژه تزریق پودر زغال در پایان از معاونت برنامه ریزی و توسعه ، مدیریت ارشد اجرایی توسعه و مدیریت های خریدتجهیزات و قطعات ، خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه ، دفتر فنی توسعه ،مدیریت مهندسی نت مکانیک ، مدیریت نت ساختمان ، مدیریت نت برق و مدیریت راهبری  و پشتیبانی ماشین آلات و خودروهای سنگین و کلیه پرسنلی که به نحوی در این پروژه همکاری دارند تشکر و قدردانی نمود.

اهمیت پروژه در بخش کوره بلند

مهندس شهرام گلی ، مهندس ارشد کوره بلند نیز گفت : تزریق پودر زغال به کوره بلند یکی از روش های کاهش مصرف انرژی و افزایش تولید درکنار بهبود شرایط زیست محیطی است. درکوره بلند بیشترین مصرف انرژی و قیمت تمام شده چدن به میزان مصرف کک باز می گردد که با استفاده از روش تزریق پودر زغال و بهره گیری از زغال های کک نشو(که فاقد کارایی در پروسه تولید کک هستند) از طریق فرم های هوای دم انجام می گیرد. این مهم کمک شایان توجهی به کاهش هزینه چدن تولیدی و تامین زغال کک شووکک وارداتی کمتر و در نهایت خروج کمتر ارز از کشور می نماید. 

وی افزود : درکوره بلندهای نوین دنیا استفاده از این روش جایگاه ویژه ای دارد و اجتناب ناپذیر می باشد. در کوره بلندهای معتبردنیا میزان مصرف پودر زغال حدودبالای 200کیلو به ازا یک تن چدن می باشدو بازار آن مصرف کک حدود 350کیلو بازا یک تن چدن وکمتر نیزرسیده اند. امیدواریم که در ذوب آهن اصفهان نیز درآینده نزدیک با تامین مواد اولیه مرغوب و به کارگیری تکنولوژی های نوین از جمله تزریق پودر زغال به این مهم دست یابیم.

مهندس ارشد کوره بلند با اشاره به اینکه این پروژه به دست کارشناسان وکارگران توانمند ذوب آهن اصفهان در دست مونتاژاست تصریح کرد : در گذشته کک ارزان و فراوان بود در حال حاضر ذخایر زغال سنگ نیز کاهش یافته و شرکت ها به سمت کاهش مصرف کک رفتند. اختلاف هزینه کک به ازای یک تن چدن و تزریق پودر زغال به ازای یک تن چدن و کاهش هزینه های دیگر وافزایش تولید باعث کاهش قیمت تمام شده چدن و فولاد خواهد شد.  شایان ذکر است پروژه پودر زغال برای اولین بار در کشورمان درحال اجرا است.