۱۳۹۷/۰۵/۱۷

مهندس یزدی زاده در دهمين نمايشگاه بين المللي متالوژي :

ريل مورد نياز مترو اصفهان در ذوب آهن توليد مي شود

مهندس یزدی زاده مدیرعامل شرکت به عنوان یکی از سخنرانان ویژه آیین افتتاحیه دهمين نمايشگاه بين المللي متالوژي ، فولاد و ريخته گري اصفهان ،  به تشريح دستاوردها ، اهداف و برنامه هاي ذوب آهن پرداخت .

وی توليد ريل ملي را افتخار بزرگي براي كشور و ذوب آهن دانست و افزود : ريل مورد نياز راه آهن جمهوري اسلامي بر اساس استاندارد هاي اروپا توسط ذوب آهن توليد مي شود و تا كنون نيز بيش از 2500 تن از اين نوع محصول توليد شده است .

مهندس يزدي زاده از توانايي توليد هر نوع محصول مورد نياز ناوگان ريلي كشور در ذوب آهن خبر داد و گفت: با دستيابي به تكنولوژي و تكنيك هاي فني در ذوب آهن توليد ساير مقاطع ريلي را در دستور كار قرار داديم.

مدير عامل شركت افزود:طبق توافق اوليه با شهرداري اصفهان ريل مورد نياز مترو اين شهر توسط ذوب آهن توليد خواهد شد.

وی با بيان اينكه ذوب آهن دارنده گواهينامه استاندارد محصول براي صادرات مي باشد مقدار توليد ساليانه اين شركت را در شأن نام و جايگاه ذوب آهن ندانست و از برنامه ريزي هاي لازم براي توسعه و افزايش توليد در اين مجتمع صنعتي خبر داد .

مدیرعامل شرکت ، تامين كك و آب مصرفي مورد نياز توليد را دو چالش فراروي ذوب آهن دانست و گفت : با اجراي پروژه هايي مانند آبزدايي از لجن كنورتور، انتقال پساب شهرهاي اطراف و كاهش مقدار آب مصرفي به ازاي توليد هر كيلو محصول بحران كمبود آب را مديريت مي كنيم.

مهندس يزدي زاده به ديگر چالش فراروي ذوب آهن نيز پرداخت و گفت : حداكثر بهره مندي از معادن زغالسنگ داخلي صورت می گیرد و در صورت نياز ، تامين كك از طريق واردات را برنامه ريزي نموده ايم .

شایان ذکر است دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته شانزدهم تا نوزدهم مرداد در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان پذیرای علاقه مندان است و ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه ای ، حضوری فعال در این نمایشگاه دارد .