۱۳۹۷/۰۲/۰۹

برگزاري جشنوراه فرهنگي ورزشي بسيج ذوب آهن و تقدير از ورزشكاران بسيجي برتر

حاكميت فرهنگ جوانمردي و روحيه پهلواني ضامن رشد ، پيشرفت جامعه است

در آستانه روز جهاني كار و كارگر و همزمان با گراميداشت هفته بسيج كارگري و گراميداشت اعياد شعبانيه و روز ولادت حضرت علي اكبر (ع) و روز جوان آیین جشنی شنبه 8 ارديبهشت ماه در تالار آهن به همت حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان و مديريت روابط عمومي و با حضور سرهنگ علي پيمان صفت مدير تربيت بدني سپاه صاحب الزمان (عج)  و مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت اصفهان ، سرهنگ حسين عليجاني مدير تربيت بدني ارتش در اصفهان ، جمعي از همكاران قسمت هاي مختلف شركت و پشكسوتان ورزش در رشته هاي مختلف ورزشي حضور داشتند ، برگزار شد .

 سرهنگ علي پيمان صفت مدير تربيت بدني سپاه صاحب الزمان (عج)  و مدير عامل باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت اصفهان طي سخناني ضمن تشكر از فرمانده و بسيجيان ذوب آهن به دلیل گسترش ورزش هاي مختلف در سطح شركت به جايگاه معنوي ورزش در كشور و در بين نيروهاي بسيجي پرداخت و تصریح کرد : بايد فرهنگ ، اخلاق و ارزش ها را در ورزش گسترش داد و با تقويت روحيه جوانمردي و پهلواني از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن دفاع كنيم .

وي افزود : با حاكميت بيشتر اخلاق و ارزش ها در ورزش ديگر از بعضي رفتارهاو حرف هاي ضد ارزش در بعضي از ميادين وفعاليت هاي ورزشي دور شده و در اين ميدان نيز همانند صحنه هاي ديگر مبارزه با دشمن موفق خواهيم بود .

وي از فعاليت هاي متنوع ورزشي بسيج ذوب آهن و آيين تجليل از ورزشكاران برتر به عنوان يك اقدام ارزشمند ورزشي ياد نمود و از تمامي بسيحجيان درخواست نمود كه در انجام وظايف محوله خود به نحو احسن كوشش نمايند.

در ادامه اين جشنواره فرهنگي ورزشي سيد عظيم هاشم زاده از مشاورين و روانشناسان حوزه خانواده و جوانان نيز طي سخناني به طرح مسايل تربيتي و چگونگي برخورد خانواده ها با مسايل اجتماعي و معضلات خانوادگي پرداخت . وي افراد را به آرامش خاطر و صبر و تحمل در زندگي و داشتن انگيزه و انرژي مثبت نسبت به هر حادثه اي دعوت نمود و يادآور شد كه از اين طريق تمامي مشكلات قابل در مان و قابل كنترل مي باشد .

وي با ذكر حديثي از پيامبر عظيم الشان اسلام (ص) كه مي فرمايند" بلا و بدبختي سراغ كسي مي آيد كه از آن حرف مي زند " يادآور شد ترس از مرگ باعث مرگ مي شود و افراد ناآرام خانواده هاي خود راهم ناآرام ميكنند . وي در ادامه به ذكر مواردي از موفقيت هاي شخصيت هاي بزرگ و موفق علمي و فرهنگي كه در اثر داشتن انگيزه، اميد ، شوخ طبعي و روحيه ورزشي به موفقيت هاي بزرگ نايل شده اند پرداخت و تعاليم اسلام را بهترين  ابزارآرامش خاطر انسان برشمرد.

سرهنگ پرويز اميدي فرمانده حوزه مقامت بسيج شهيد تندگويان ذوب آهن نیز طی سخنانی به اهميت حضور بسيجيان در دوران دفاع مقدس و دوران سازندگي در كشور و همچنين نقش همكاري هاي بسيحج ذوب آهن در فعاليت هاي توليدي شركت اشاره كرد و ضمن ارائه گزارشي از اقدامات ورزشي بسيج ذوب آهن گفت : بسيج ذوب آهن در كنار فعاليت هاي مختلف فرهنگي ، رزمي خود براي ورزش نيز اهميت خاصي قائل است و اين آیین نيز براي تشويق و قدرداني از ورزشكاران برتر رشته هاي مختلف در سطح شركت برگزار شده است.

 

در ادامه اين برنامه ضمن پخش كليپ هايي در مورد اهيمت ورزش و نقش كارگران در توسعه و پيشرفت كشور ، گروه موسيقي سنتي ايليا نيز به اجراي چند قطعه موسيقي پرداخت و در پايان از14نفر از نفرات برتر ورزشي و پيشكسوت در رشته هاي مختلف تقدير به عمل آمد و لوح هاي تقدير و جوايز آن اهداء شد :  اكبر عبدالبراتي  قهرمان و پيشكسوت وزنه برداري،  حسين كاظمي قهرمان جهان در رشته كشتي ، هيوا شاه محمدي رئيس كميته داوران فدراسيون جمهوري اسلامي ايران، فرزاد بويري   قهرمان اسبق وزنه برداري آسيا و قهرمان پيشكسوت جهان ، سعيد همتيان سرپرست تيم كوهنوردي بسيج ذوب آهن، حامد جعفري قهرمان جهان در هنرهاي فردي ، غلامرضا عابدي پيشكسوت ورزش كارگري و بسيج ذوب آهن ،كلانتر طيران  سرپرست تيم فوتسال ذوب آهن ، حميد حيدري قهرمان پرس سينه ، حميد سبكتكين  قوي ترين مرد ذوب آهن ، مجيد ضيايي قهرمان پرس سينه ذوب آهن ، الهام جلال پور قهرمان واليبال و عضو تيم بسيج كارخانه، خديجه احمدي قهرمان تنيس روي ميز كارخانه ذوب آهن ، سميه باقريي قهرمان مسابقات دارت.

 

 

تجليل از جوانترين شاغل ذوب آهن

در آیین تقدير از ورزشكاران بسيجي و پيشكسوت همچنين از مجتبي جوادي به عنوان جوانترين همكار ذوب آهني فرزند شهيد و شاغل در كك سازي با 23 سال سن تقدير شد و هديه اي به وي اهدا شد .اين همكار عزيز درورزش شنا فعال وصاحب مدال نقره درمسابقات سرعت در شناي كرال سينه دراستان اصفهان است.

درپايان مراسم تجليل از ورزشكاران بسيجي ذوب آهن 10 نفر از حاضران همايش پياده روي برگزار شده  توسط بسيج ذوب آهن در روز شنبه 8 ارديبهشت ماه و روز جوان به قيد قرعه انتخاب و معرفي شدند و جوايزي به آنان اهدا گرديد:  مجيد مهديه ، سجاد بهرامي ، مجتبي خاك سفيدي ، محمد فرهمند ، سعيد عمراني ، زهرا قنبري ، عقيل عليرضايي، محمد خاشعي ، زهره نديمي و پيمان ظهرايي .