۱۳۹۷/۰۲/۰۵

در آیین تجلیل از روز جانباز عنوان شد

جانبازان ، شهیدان زنده هستند

آيين تجليل از جانبازان شاغل شركت با حضور مهندس اردشير افضلي معاون بهره برداري ، غلامعلي قادري مشاور عالي و مدير حراست ، موسي سليماني مشاور مدير عامل و سرپرست امور امور شهدا ، جانبازان و ايثارگران و تعدادي از مديران شرکت 4 ارديبهسشت ماه در تالار آهن برگزار گرديد .

در اين آيين قادري مدير حراست با تبريك ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) به تمامي جانبازان ، گفت : روز جانباز فرصت مناصبي است كه كل جوانان با الگو گرفتن از رشادت ها و جانبازي هاي حضرت ابوالفضل(ع) در دشت كربلا و شجاعت و دلاوري ايثارگران و تأسي به جانبازان عزيز درس هاي مهمي بياموزند و نباید فراموش کرد که این عزیزان الگوی زنده برای ما هستند .

وي به وفاداری حضرت عباس (ع) به مولای شهیدان امام حسین (ع) اشاره کرد و افزود: وفاداري نيز يكي ديگر از درس هاي مهم واقعه كربلا بود كه جانبازان و شهدا با پيروي از ولايت فقيه در همان مسير گام برداشتند تا این نظام را در مقابل دشمنان پیروز گرداند .

قادري گفت: يكي از مهمترين عناصري كه انسان را وادار به دفاع از حق مي كند غيرت است، اين عامل باعث مي شود تا انسان در برابر ظلم و ستم قد علم کند  و اين خصيصه بود كه در 8 سال دفاع مقدس به وفور در رزمندگان به چشم مي خورد .

 وي جانبازان را افتخار كشور و نظام مقدس جمهوري اسلامي دانست و افزود : اگر رشادت ها و ايثار رزمندگان در دوران دفاع مقدس نبود ما نيز به سرنوشت كشورهاي منطقه دچار مي شديم و الان زير هجمه هاي دشمنان بوديم .

مدير حراست ، جانبازان را شهیدان زنده خطاب کرد وگفت : همدلي و يكپارچگي ،توكل به خداوند متعال و همچنين توجه به شعارهاي سال مي تواند راهگشاي بحران هاي فعلي باشد و نباید نسبت به دسیسه های دشمنان بی تفاوت باشیم .

موسي سليماني سرپرست امور شهدا، جانبازان و ايثارگران شرکت به امنيت كنوني اشاره كرد و گفت : امنیت و  آرامشی که در کشور داریم ، حاصل رشادت ها و دلاوري هاي شهدا، جانبازان و ايثارگران است و جانبازان از راه شهادت بازگشته اند . اين دلاورمردان با جان خود جلوي دشمنان ایستادگی کردند تا امنيت را به ارمغان بیاورند .

موسي سليماني با اشاره به اين که هسران جانباز نیز نمونه ای از صبر و استقامت هستند ، گفت : شهدا و جانبازان نمونه بارز از خودگذشتگي و خلوص نيت هستند و بايد اين موضوع سرمشق تلاشگران شركت باشد .

در حاشیه این مراسم با تنی چند از جانبازن شرکت گفتگو نمودیم که در پی می آید :

عبدالرسول قربانيان جانباز 15 درصدشاغل در مديريت اموال وانبار گفت : چند سالي است كه شاهد اين گونه جشن ها به مناسبت روز جانباز هستیم ولي ارزش و شأن جانبازان به رفتاري است كه مسئولين با آنها دارند . وي افزود : دفاع از وطن و نواميس و همچنين فرمان حضرت امام خميني (ره) از عواملي بود که باعث شد راهی  جنگ و جبهه ها شوم .

جمشيد رهايي جانباز 60 درصد حالت اشتغال گفت : از مسئولين تشكر مي كنم كه علي رغم همه مشكلات و بحران ها به ياد جانبازان مي باشند . وي افزود : جوانان و نوجوانان جامعه براي رشد و تعالي خويش و دفاع از ارزش ها نياز به الگوي مناسب دارند و اين الگو مي تواند امام حسين (ع) و حضرت عباس (ع) باشد و با پيروي از اين دو بزرگوار در نسل آينده هيچ گونه انحرافي وجود نخواهد داشت .

علي دهقاني جانباز 35 درصد مديريت توليد و توزيع برق با اشاره به اين موضوع كه حفظ انقلاب و دفاع از وطن باعث شد در 8 سال دفاع مقدس حضور يابم گفت : افتخار مي كنم كه جانباز هستم و توانستم در دفاع از كشور و ميهن اسلامي سرافراز باشم. وي با اشاره به اين موضوع كه در عمليات هاي والفجر 4 ، خيبر ، بدر و قادر حضور داشته و پس از آن به اسارت نيروهاي عراقي درآمده است ، افزود : هشت سال دفاع مقدس دوران آزمايش الهي بود تا ملتي كه به سوي خدا هدايت شده اند امتحان گردند .

رضا فخري جانباز شيمیايي شاغل در حوزه پشتيباني ساخت و دانشجوي دكتراي مديريت ارشد استراتژيك گفت : با وجود اينكه در زمان جنگ هنوز سنم 15 سال نشده بود به منظور دفاع از وطن عازم جبهه ها شدم و بايد دانست كه هم اكنون جهاددر راه خدا همان توليد در جبهه صنعت است . وي افزود :در دوران دفاع مقدس پاكي ، خلوص نيت ، غيرت و يكرنگي رزمندگان بود که باعث شد در 8 سال دفاع مقدس پیروز شویم ولي هم اكنون به دليل در اولويت قرار مسائل مادي در جامعه اين موارد بسيار كم رنگ شده است .

غلامعلي محمدي جانباز 30 درصد حالت اشتغال گفت : دشمنان فكر مي كردند به راحتي مي توانند ايران را به تصرف دربياورند كه دليرمردان از همان  ابتدا در جلوي آنها ايستادگي كردند و اين نشان از ايثار و فداكاري آنها بود.